Přeskočit na obsah

bohemiae

Edice Bohemiae se zaměřuje na vydávání děl, psaných v malém západoslovanském jazyce zvaném čeština. Jako nosič informace upřednostňuje jazyk a brání jej vůči svůdnosti prostého obrazu. Naopak se pokouší obrazy jazykem tvořit a docílit tak magického propojení mezi jeho uživateli. Ti vytvářejí kruh literární společnosti autorů nerozpakujících se psát česky, spojující toho prvního, Tomáše Štítného ze Štítného, se současnou tvorbou. 

Edice si klade za cíl vylovit z moře banálních a sterilních textů drobné perličky skryté u dna. Zajímají nás texty pestré, nápadité a obohacující. Domníváme se, že jen díky této barvitosti vyhne se jazyk bezduché ritualizaci, které jsou plná knihkupectví. Hledáme autory, kteří se nezdráhají procházet dveřmi střeženými literárními koryfeji a mají odvahu svými texty bdělé dveřníky překvapovat. Chceme pomoc dostávat kvalitní a jazykově zajímavou tvorbu ke čtenářům, kteří o ní jeví zájem, stejně jako my.

Zde je i prostor pro všechny, kterým na dně jednoho z jejich šuplat skví rukopis, ve kterém je právě takový přístup k české to řeči obsažen. Budeme rádi, podělí se o krátkou ukázku. Poslat nám ji můžete na nakladatatelstvi@euskaldun.cz.

Seznam titulů v edici Bohemiae

Hostina UroborovaMartin Holý (vyšlo 2/22)